لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۲

نيروهای امنيتی بنگلادش وزير سابق قانون را به اتهام تقلب درماليات توقيف کردند


نيروهای امنيتی بنگلادش موعود احمد وزير سابق قانون را، همزمان با شدت عملی که دولت موقت مورد حمايت ارتش عليه فساد در سطحی ملی انجام ميدهد، توقيف کرده اند.

پليس ميگويد آقای احمد بامداد امروز در خانه اش به اتهام تقلب در ماليات توقيف شد. آقای احمد يکی از اعضای ارشد حزب ناسيوناليست بنگلادش و يکی از متحدان خالد ضياء رئيس جمهوری سابق است که وی نيز عملا در خانه اش زندانی است.

در جريان شدت عمل دولت عليه فساد قريب شصت سياستمدار، سرمايه گذار، و مقامات ارشد دولتی بازداشت شده اند.

پليس بنگلادش در اين هفته شيخ حسينا نخست وزير سابق و رهبر حزب عوامی ليگ را، همراه با پنجاه سياستمدار ديگر به قتل و مشارکت در مرگ معترضين رقيب متهم کرد. خانم حسينا که فعلا در سفری خصوصی در آمريکاست اتهام را تکذيب ميکند.

در همين حال رئيس دولت موقت بنگلادش ميگويد اميدوار است تا پايان سال ۲۰۰۸ بتواند انتخاباتی آزاد و منصفانه در بنگلادش انجام دهد. فخرالدين احمد در يک سخنرانی تلويزيونی همچنين گفت کميسيون انتخاباتی کامل مستقل خواهد بود.

انتخابات بنگلادش قرار بود روز بيست و دوم ژانويه برگزار شود اما در پی اعلام وضعيت اضطراری که در واکنش به تظاهرات خشونت آميز خيابانی برای اصلاحات در قوانين انتخاباتی انجام گرفت برگزاری انتخابات نيز به تعويق افتاد.

XS
SM
MD
LG