لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۶

فرانسوا بی رو : هيچکس، حتی رئيس جمهوری بالاتر از قانون نيست


فرانسوا بی رو Francois Bayrou، کاندیدای احراز مقام ریاست جمهوری فرانسه، می گوید هیچکس نمی تواند بالاتر از قانون باشد. بی رو، که یک کشاورز است، روز چهارشنبه تاکید کرد که هیچکس، از جمله ژاک شیراک رئیس جمهوری فعلی، بالاتر از قانون نیست.

او به طرفداران خود گفت بر این نظر است که دادگستری باید مستقل باشد. او همچنین در سخنانی در جمع طرفدارانش ، هراس و نگرانی خود را از بمب گذاری های روز چهارشنبه در الجزیره ابراز داشت.

پیشتر، دفتر شیراک و نیکولا سارکوزی، کاندیدای رقیب، هر دو این گزارش را که آنها برای حفاظت از شیراک در برابر مجازات، زمانی که دوره مصونیت قضائی او منقضی می شود به توافق رسیده اند، تکذیب کردند.

بی رو، در نظرسنجی هائی که در پیشاپیش برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۲ آوریل انجام گرفته است، در مکان سوم قرار دارد. با این حال، نظرسنجان می گویند فاصله کاندیداها از یکدیگر بسیار نزدیک است و امکان دارد او در انتخابات پیروز شود.

در این میان، در فرانسه، اعتصاب کنترل کنندگان ترافیک هوائی، بروز اختلالات عمده ای را در دو فرودگاه مهم پاریس موجب شده است. آنها به برخی از جنبه های طرح ادغام تاسیسات کنترل منطقه تا سال ۲۰۱۵ معترض هستند.

XS
SM
MD
LG