لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

در حمله انتحاری يک زن در عراق ۲۱ تن کشته و دهها نفر مجروح شدند


پليس عراق می گويد در دو بمب گذاری جداگانه در بغداد و شهر ديگری در شمال خاوری پايتخت، دست کم ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۴۰ نفر مجروح شدند.

به گفته پليس، نخستين حمله امروز سه شنبه در شهر عمدتا سنی نشين مقداديه صورت گرفت. در اين حمله، يک بمب گذار انتحاری زن خود را در برابر يک مرکز استخدام پليس منفجر کرد و دست کم ۱۶ نفر را کشت و ۳۳ نفر را مجروح ساخت. لحظاتی بعد در جريان انفجار يک اتومبيل حامل بمب در نزديکی دانشگاه بغداد، حداقل پنج نفر به هلاکت رسيدند و ۱۰ نفر مجروح شدند.

در رويدادی ديگر، نيروهای آمريکا و عراق با حمايت هليکوپترهای تهاجمی، نبرد شديدی را در منطقه سنی نشين فاضل در بغداد آغاز کردند. پليس می گويد اين نبرد با تلفاتی همراه بوده است. ارتش آمريکا می گويد يکی از هليکوپترهای شرکت کننده در اين نبرد زير آتش شورشيان قرار گرفت، اما سقوط نکرد.

در تحولاتی ديگر، ارتش آمريکا اعلام داشت که نيروهای ائتلاف طی حملاتی در بغداد و منطقه حديثه درغرب پايتخت، يک تروريست را از پای در آوردند و ۱۲ فرد مظنون را بازداشت کردند. ارتش آمريکا در اعلاميه ديگری خبر داد که نيروهای ائتلاف طی عملياتی تقريبا دوهفته ای در شمال بغداد، بيش از ۱۵۰ شورشی مظنون را دستگير کردند.

ارتش آمريکا همچنين اعلام داشت روز دوشنبه چهار سرباز آمريکائی در حوادث جداگانه ای در بغداد و در استان ناآرام الانبار جان خود را از دست دادند.

XS
SM
MD
LG