لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

تلاش دولت افغانستان برای آزادی دو گروگان فرانسوی


دولت افغانستان می گويد برای آزادی دو گروگان فرانسوی که يک هفته قبل به وسيله ستيزه جويان طالبان ربوده شدند، آنچه را که در توان دارد به کار خواهد برد. سخنگوی حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان می گويد نهادهای امنيتی اين کشور برای تامين آزادی گروگان ها حداکثر تلاش را به کار می برند.

شورشيان طالبان می گويند دو امدادگر وابسته به يک موسسه فرانسوی را که در سوم ماه آوريل جاری همراه با سه شهروند افغان در ولايت نيمروز در جنوب باختری افغانستان ربودند، همچنان در اختيار دارند.

آقای کرزی به دنبال اقدام دولت خود در آزاد ساختن چند زندانی طالبان در مقابل آزادی يک روزنامه نگار ايتاليائی در ماه گذشته، تکرار اين قضيه و انجام معاملات ديگری را در آينده برای آزادی گروگان ها غيرمحتمل اعلام کرده است.

يک مترجم افغان که همراه با روزنامه نگار ايتاليائی ربوده شده بود، روز يکشنبه گردن زده شد. ستيزه جويان طالبان تهديد کرده اند که ساير گروگان های خود را به قتل خواهند رسانيد. ستيزه جويان هشدار داده اند اگر دولت افغانستان دو تن از فرماندهان طالبان را که در بازداشت دارد آزاد نکند، دست کم يکی از پنج مامور بهداری را که در اواخر ماه گذشته ربودند، به قتل خواهند رسانيد.

XS
SM
MD
LG