لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

فتوای يک رهبر افراط گرای اسلامی عليه وزير جهانگردی پاکستان


در پاکستان، يک رهبر افراط گرای اسلامی عليه نيلوفر بختيار وزير جهانگردی پاکستان که عکس های او نشان می داد که يک مرد خارجی را در آغوش گرفته است، فتوا صادر کرد. اين فتوا پس از آن صادر شد که عکس های منتشر شده در يکی از روزنامه های پاکستان نشان داد که خانم بختيار يک مربی مرد پاراگلايدر را در فرانسه در آغوش گرفته است.

خانم بختيار برای جمع آوری اعانه جهت قربانيان زلزله اکتبر سال ۲۰۰۵ در پاکستان، در يک نمايش علاقه مندان ورزش پاراگلايدر در پاريس شرکت کرده بود.

اين نخستين فتوا در نوع خود به شمار می رود که از سوی رهبران "مسجد لعل" پاکستان صادر شده است. روحانيون اين مسجد روز جمعه تشکيل دادگاه شرع اسلام را اعلام داشتند و تهديد کردند اگر دولت پاکستان کوشش کند که آن ها را متوقف سازد، دست به حملات انتحاری خواهند زد. روحانيون از دولت پاکستان خواسته اند که وزير جهانگردی را به علت عکس های منتشر شده از وی، مجازات کند و برکنار سازد.

يک وزير زن ديگر کابينه پاکستان، شهناز شيخ وزير بهداری، اظهار داشت دادگاه شرع اسلام حق صدور فتوا عليه هيچ کس را ندارد و تعبير و برداشت غلطی از اسلام ارائه می دهد.

ماه گذشته نيز دانشجويان يک مدرسه علوم دينی در پاکستان موسوم به "جامعه حفضه" صاحب يک روسپی خانه و سه تن از اعضای خانواده او را ربودند و روز بعد آن ها را آزاد ساختند.

مقامات پاکستان با رهبر مسجد و پيروان او اختلاف دارند و می گويند مسجد به طور غيرقانونی در يک زمين عمومی احداث شده است.

XS
SM
MD
LG