لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

محمود احمدی نژاد: ايران اورانيوم را در "مقياسی صنعتی" غنی می سازد


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران می گويد کشور وی يک فرآيند مهم اتمی را که شورای امنيت سازمان ملل متحد متوقف شدن آن را خواستار شده است، گسترش داده است.

آقای احمدی نژاد امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسمی که در تاسيسات اتمی ايران در شهر نطنز برگزار شده بود، اظهار داشت ايران هم اکنون اورانيوم را در "مقياسی صنعتی" غنی می سازد.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا خاطر نشان ساخت سخنان امروز رئيس جمهوری ايران نشان می دهد که ايران به سرکشی خود در برابر جامعه بين المللی ادامه می دهد. سخنگو افزود اين سخنان بيانگر آن است که تحريم های اِعمال شده از سوی سازمان ملل متحد عليه ايران، اقدامی مشروع و موجه بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا ابراز اميدواری کرد که رهبران "عاقل و منطقی" ايران به اين نتيجه برسند که ادامه سرکشی در برابر جامعه بين المللی به نفع ايران نيست.

در همين حال علی لاريجانی مذاکره کننده ارشد ايران در گفتگوهای اتمی، در مراسم امروز نطنز اظهار داشت اگر ايران به خاطر برنامه اتمی خود تحت فشارهای بيشتری قرار گيرد، عضويت خود را در معاهده منع گسترش سلاح های اتمی مورد تجديد نظر قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG