لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

بريتانيا ازمذاکراتی حساس با ايران برای رهائی ملوانان خبرداده است


بريتانيا ميگويد منتظر پاسخ ايران به پيشنهاد خود در مورد مذاکرات دوجانيه برای حل و فصل مسئله پانزده ملوان بريتانيائی است، که روز بيست و سوم مارس توسط ايران توقيف شدند.

يک اعلاميه دفتر نخست وزيری بريتانيا که اواخر وقت سه شنبه منتشر شد ميگويد تماس های بيشتری ميان مقامات بريتانيائی و ايرانی انجام گرفته است که تماس با علی لاريجانی مذاکره کننده ارشد ايران از جمله آنهاست.

اين اعلاميه ميگويد آقای بلر معتقد است هر دوطرف مايلند روياروئی هر چه زودتر برطرف شود.

قبلا مارگارت بکت وزير امورخارجه بريتانيا گفته بود تلاش های حساس ديپلماتيک ادامه دارد، اما عليه انتظار برای راه حلی سريع هشدار داده بود.

در همين حال وليد ال معلم وزير امورخارجه سوريه به روزنامه کويتی الانبا گفته است که چاره ای قابل قبول برای رفع روياروئی ايران و بريتانيا مستلزم يک ديپلماسی آرام است، و دمشق در اين زمينه به ميانجيگری پرداخته است.

روز سه شنبه خبرگزاری ايرانی فارس عکس هائی جديد از ملوانان اسير بريتانيائی چاپ کرد که آنها را آسوده خاطر و لبخند به لب، نشسته روی يک فرش نشان ميدهد.

محمود احمدی نژاد قرار است امروز با شرکت در يک کنفرانس خبری درباره آنچه که وسائل ارتباط جمعی ورود غير مجاز نيروهای بريتانيائی به آبهای ايران توصيف ميکنند، اظهار نظر کند.

XS
SM
MD
LG