لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

تهران از برنامه ملاقات با پنج ايرانی توقيف شده توسط نيروهای آمريکائی خبر ميدهد


ارتش آمريکا ميگويد برای ملاقات يک نماينده ايران با پنج ايرانی که از ژانويه گذشته در توقيف نيروهای آمريکائی در عراق هستند، درخواستی نيمه رسمی دريافت کرده است.

ژنرال ويليام کالدول سخنگوی ارتش آمريکا ميگوير کميته بين المللی صليب سرخ قبلا از اين پنج نفر ديدن کرده است.

ايرنا، خبرگزاری دولتی ايران قبلا گفته بود يک نماينده ايران با اين پنج ايرانی که در شهر اربيل در شمال عراق توقيف شده اند، ملاقات خواهد کرد.

گزارش اين خبرگزاری نميگويد ملاقات کی و کجا انجام خواهد گرفت. اين گزارش ميگويد يک نماينده سفارت ايران در بغداد با توقيف شدگان ملاقات خواهد کرد.

آمريکا قبلاگفته است توقيف شدگان با سپاه تندروی پاسداران انقلاب ايران ارتباط دارند و در فراهم کردن تدارکات برای ستيزه گران در عراق دست داشته اند.

در همين حال تام کيسی سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا امروز به خبرنگاران گفت تهران اگر مايل به تغيير مناسباتش با واشنگتن است بايد غنی سازی اورانيوم را معلّق کند. وی گفت تهران می تواند پس از تبعيت از الزاماتی که شورای امنيت سازمان ملل متحد وضع کرده است، در تمامی زمينه ها با آمريکا وارد گفتگو شود.

ايرنا روز سه شنبه خبر آزادی جلال شرفی ديپلمات ايرانی را منتشر کرد که در ماه فوريه توسط افرادی ناشناس در بغداد ربوده شده بود. گزارش ايرنا ميگويد اين ديپلمات به خانه اش بازگشته است اما وارد جزئيات بيشتری نميشود.

XS
SM
MD
LG