لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

انتظار می رود هزاران کارگر زيمبابوه ای در اعتصابات سه شنبه شرکت کنند


گروه کارگری عمده زيمبابوه می گويد پيش بينی می کند که هزاران تن از کارگران اين کشور در يک اعتصاب دو روزه در خانه شرکت کنند. اين اعتصاب که قرار است از سه شنبه سوم آوريل آغاز شود، به عنوان اعتراض به اوضاع اقتصادی زيمبابوه برگزار خواهد شد. کنگره اتحاديه های بازرگانی زيمبابوه می گويد برای احتراز از برخورد با پليس، قصد ندارد تظاهرات خيابانی سازمان دهد.

دولت رابرت موگابه رئيس جمهوری زيمبابوه نهضت تغيير دمکراتيک را که گروه عمده اپوزيسيون اين کشوراست، به سازمان دادن اعتصاب در خانه متهم کرده است و می گويد پليس به کسانی که مايلند کار کنند تضمين داده است که می توانند به سر کار خود بروند.

مورگان تسوانگيرای Morgan Tsvangirai رهبر گروه عمده اپوزيسيون زيمبابوه که هم اکنون برای معالجات پزشکی در ژوهانسبورگ به سر می برد، از تابو امبکی Thabo Mbeki رئيس جمهوری آفريقای جنوبی که در جريان بحران زيمبابوه دست به ميانجيگری زده است، خواست برای پايان دادن به رنج و مصيبت ميليون ها تن از مردم زيمبابوه سريعا وارد عمل شود.

تندای بيتی Tendai Biti دبيرکل يکی از جناح های نهضت تغيير دمکراتيک زيمبابوه اظهار داشت تورم فراگير و گرسنگی همراه با افزايش نارضايتی از اشاعه فساد در سطح رسمی و تقلب در انتخابات، عوامل اصلی ناآرامی های اخير اين کشور به شمار می رود.

جامعه عمران کشورهای جنوب آفريقا آقای امبکی را به عنوان ميانجی ميان دولت زيمبابوه و نهضت تغيير دمکراتيک اين کشور تعيين کرده است.

XS
SM
MD
LG