لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۴

انتقاد دولت بوش از تصميم نانسی پلوسی در زمينه ديدار از سوريه


دولت بوش تصميم نانسی پلوسی رئيس مجلس نمايندگان آمريکا را در زمينه ديدار از سوريه به عنوان بخشی از سفرخاورميانه ای خود مورد انتقاد قرار داد.

دانا پرينو سخنگوی کاخ سفيد روز جمعه اظهار داشت اين ديدار، کوشش های تحت رهبری آمريکا را برای منزوی ساختن دولت بشار اسد رئيس جمهوری سوريه تضعيف خواهد کرد. خانم پرينو افزود ديدار از سوريه «فکر بسيار بدی است» و فقط به دولت سوريه کمک خواهد کرد.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا نيز با سفرخانم پلوسی به سوريه به مخالفت برخاست و اظهارداشت دولت بشاراسد برای مخفی نگاه داشتن انزوای سياسی خود، به بهره برداری از چنين ديدارهائی می پردازد.

مقامات کنگره آمريکا می گويند خانم پلوسی همراه با هيأتی از ساير دمکرات های مجلس نمايندگان آمريکا سفر خاورميانه ای خود را روز جمعه با عزيمت به بيت المقدس آغاز کرد. رئيس مجلس نمايندگان آمريکا و هيأت همراه در بيت المقدس با اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ملاقات خواهند کرد و سپس عازم ديدار از سوريه، لبنان و عربستان سعودی خواهند شد.

مقامات آمريکا سوريه را به دخالت در امور لبنان، حمايت از افراط گرايان فلسطينی و صدور اجازه برای جنگجويان خارجی جهت عبور ازخاک خود به منظور ورود به عراق متهم ساخته اند.

XS
SM
MD
LG