لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۶

اتحاديه اروپا روند صلح خاورميانه را دردستورکار خود گذاشته است


" hspace=2 src="/persian/images/AP_German_Chancellor_Angela_Merkel_eng_195_25mar07.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>وزيران امورخارجه اتحاديه اروپا امروز در جلسه خود در آلمان وارد بحث در باره روند صلح خاورميانه شدند. وزيران ميخواهند روشن سازند با دولت جديد وحدت فلسطينی بايد چه روشی در پيش بگيرند و چگونه می توانند از طرح صلح پنج سال پيش اتحاديه عرب که هفته گذشته در کنفرانس سران اين اتحاديه در رياض احيا شد، حمايت کنند.

در گزارش های خبری اظهارات ديپلماتها نقل شده است که گفته اند اتحاديه اروپا به احتمال قوی تحريم دولت فلسطينی حماس را حفظ خواهد کرد، ضمن آنکه به تماس با عوامل ميانه رو اين دولت ادامه خواهد داد.

در همين حال آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که گفته است در شش ماهه رياست ادواری کشورش بر اتحاديه اروپا، خاورميانه يکی از اولويت های اوست، امروز روانه آن منطقه شد .

خانم مرکل در نخستين مرحله اين سفر به اردن رفت تا با ملک عبدالله پادشاه آن کشور در باره طرح صلح اعراب و اوضاع عراق تبادل نظر کند.

ملاقات با محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی و اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل نيز بخشی از برنامه سفر سه روزه خانم مرکل به منطقه خاورميانه است، که ديدار از لبنان را نيز در برميگيرد .

XS
SM
MD
LG