لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۷

افراد مسلح در حمله  به محله سُنّی نشين تل عفر در شمال عراق دهها نفر را کشتند


مقامات عراقی ميگويند افرادی مسلح هفتاد نفر را در يک محله سُنّی نشين در شهرک شمالی تل عفر در حمله ای که بنظر ميرسد به تلافی بمب گذاريهای مرگبار روز سه شنبه در يک محله شيعه نشين انجام گرفته باشد کشته اند. ۳۰ نفرنيزدراين حمله مجروح شده اند و ۴۰ نفرمفقود گرديده اند.

مقامات بيمارستانی ميگويند به سر قربانيان گلوله شليک شده بود.

مقامات عراقی ميگويند ماموران پليس شيعه ظاهرا در اين حمله ديوانه وار دست داشته اند. ارتش عراق در شهر تل عفر مقررات منع عبور و مرور برقرار ساخته است.

روز سه شنبه در دو حمله بمبی که از طريق منفجر ساختن دو کاميون و به فاصله چند دقيقه در شهر تل عفر در نزديکی مرز سوريه انجام گرفت دست کم شصت نفر کشته و بيش از صد نفر مجروح شده بودند.

سکنه تل عفر را ترکيبی از شيعيان، سُنّی ها، اعراب و ترکمن ها تشکيل ميدهد.

در همين حال به گزارش ارتش آمريکا در شهر غربی فلوجه، يک بمب گذار انتحاری با منفجر کردن کاميون حامل ماده شيميائی کلرين پانزده پرسنل آمريکائی و عراقی را مجروح کرده است .

روز سه شنبه نيز يک بمب انداز انتحاری در شهر ناآرام رمادی در غرب بغداد دست کم ده نفر را کشت و بيست و پنج نفر را مجروح کرد.

شليک راکت به محدوده موسوم به ناحيه سبز نيز که بشدت از آن محافظت ميشود يک سرباز و يک مقاطعه کار آمريکائی را کشت.

ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف نوزده مظنون تروريست را در يک رشته حملات در نقاط مختلف عراق دستگير کرده اند.

در صحنه سياسی، نخست وزير و رئيس جمهوری عراق لايحه ای را ارائه دادند که بازگشت اعضای سابق حزب منحله بعث صدام حسين را به سرکار در دولت و تشکيلات امنيتی آسانتر ميکند.

برهام صالح معاون نخست وزير عراق گفت اتخاذ اين تصميم برای آشتی ملی ضروری بود. کابينه و پارلمان عراق بايد لايحه را تصويب کنند.

XS
SM
MD
LG