لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۱

وزيرامور خارجه آمريکا در نخستين مرحله از سفر خاورميانه ای خود به مصرمی رود


کاندوليزا رايس وزيرامورخارجه آمريکا که در راه عزيمت به خاورميانه است، ابرازاميدواری کرده است که بارديگر روند صلح ميان اسرائيل وفلسطينيان را به گردش اندازد.

خانم رايس روز جمعه به خبرنگاران اظهار داشت اميدوار است که حمايت بيشتری را نسبت به گفتگوهای صلح ازسوی اعراب کسب کند. خانم رايس همچنين ابراز اميدواری کرد که طرح صلح سال ٢٠٠٢ اتحاديه عرب بار ديگرمطرح گردد. اين طرح خواستار آن است که در مقابل خروج اسرائيل از کليه سرزمين های اشغالی در جنگ سال ١٩٦٧، روابط کشورهای عربی با اسرائيل به حال عادی درآيد.

پرزيدنت بوش اعلام کرد با توجه به اين که برقراری صلح در خاورميانه جزو اولويت های آمريکا است، برای سومين باردرسال جاری وزير امورخارجه خود را به منطقه اعزام می دارد.

وزيرامور خارجه آمريکا در نخستين مرحله از سفر خاورميانه ای خود به مصرمی رود و با حسنی مبارک رئيس جمهوری اين کشورديدارمی کند.

خانم رايس اظهار داشت برنامه مصر در زمينه برگزاری يک همه پرسی درباره اصلاحات جديد قانون اساسی در هفته آينده، اقدامی نا اميد کننده است و او قصد دارد نگرانی های خود را در اين مورد با رئيس جمهوری مصرمطرح سازد.

مخالفان می گويند اعطای اختيارات بيشتری به پليس در مورد زيرنظر گرفتن افراد مظنون و بازداشت آنان، ازجمله تغييرات قانون اساسی مصراست.

XS
SM
MD
LG