لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۸

دموکراتها ازمصوبه فراخوانی سربازان ازعراق در مقابل تهديد بوش به وتودفاع کردند


دمکرات ها در مجلس نمايندگان آمريکا به دفاع از مصوبه روز جمعه خود برخاسته اند که ضمن تخصيص اعتبار برای مخارج جنگ در عراق تاريخی نيز برای بازگرداندن نيروها تعيين کرده است.

پال هودز از ايالت نيوهمشاير در پيام هفتگی راديوئی دمکرات ها گفت اين مصوبه معرف مسيری جديد در سياست عراق است. وی گفت مصوبه، عراقی ها را مسئول و جوابگوی کشورشان خواهد کرد.

پرزيدنت بوش امروز در راديوهای آمريکا گفت دمکرات ها در مجلس نمايندگان با تصويب لايحه ای که ميدانند قانون نخواهد شد فقط تامين اعتبار برای نيروها را به تاخير انداخته اند.

وی مجددا گفت هر مصوبه ای را که حاوی چنين شرايطی باشد وتو ميکند.

مصوبه مجلس نمايندگان تامين کننده صد و بيست و چهار ميليارد دلار اعتبار برای نيروهای آمريکائی در عراق و افغانستان است ، اما در عين حال مستلزم آن است که سربازان آمريکائی تا پايان اوت سال آينده از عراق فراخوانده شوند.

سنای آمريکا نيز ممکن است در اين هفته لايحه مورد نظر خود را برای تامين مخارج جنگ و ضرب الاجل فراخوانی سربازان تصويب کند. مصوبات دو مجلس پس از آن بايد تلفيق شود. انتظار نمی رود هيچيک از دو مجلس برای رد وتوی رئيس جمهوری از آرای کافی برخوردار شوند.

در همين حال يک نظر سنجی جديد مجله نيوزويک نشان ميدهد که قريب هفتاد درصد از آمريکائيان عملکرد پرزيدنت بوش را در جنگ تائيد نميکنند. شصت و يک درصد معتقدند آمريکا در تلاش های خود برای استقرار امنيت و دموکراسی در عراق با شکست روبروست.

XS
SM
MD
LG