لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۴

مجلس نمايندگان لايحه خروج سربازان آمريکا از عراق تا پائيز ٢٠٠٨ را تصويب کرد


مجلس نمايندگان آمريکا در جلسه روز جمعه خود نخستين لايحه الزامی را که مهلتی برای بازگشت کليه نيروهای آمريکا از عراق تعيين کرده است، مورد تصويب قرارداد. طبق اين لايحه، کليه نيروهای آمريکا بايد تا پايان ماه اوت سال ٢٠٠٨ به ميهن باز گردند.

پرزيدنت بوش واکنشی از روی خشم نسبت به اين لايحه نشان داد و مجلس نمايندگان را متهم ساخت که با تصويب لايحه ای که هيچ شانسی برای تبديل به قانون ندارد، ازخود سلب مسئوليت کرده است.

لايحه که با ٢١٨ رای موافق دربرابر ٢١٢ رای مخالف به تصويب رسيد، پيروزی عمده ای برای دمکرات های کنگره به شمارمی رود و محکمترين چالش دمکرات ها در برابر رئيس جمهوری آمريکا است.

دو تن از جمهوری خواهان مجلس نمايندگان نيز به نفع اين لايحه رأی دادند، درحالی که ١٤ تن از دمکرات ها به مخالفت با آن برخاستند.

نانسی پلوسی رئيس مجلس نمايندگان در پايان رأی گيری نسبت به لايحه اظهار داشت امروز روزی تاريخی است و کنگره جديد آمريکا گامی عظيم را در جهت پايان دادن به جنگ در عراق برداشت.

اين لايحه اعتباراتی فوق العاده را مشتمل بر ١٢٤ ميليارد دلار برای جنگ های عراق و افغانستان وهمچنين بيش از ۲۰ ميليارد دلار را برای برنامه های داخلی تصويب کرده است.

XS
SM
MD
LG