لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

ديدار چهار روزه رئيس ستاد مشترک ارتش آمريکا از چين


روز پنجشنبه يک ژنرال بلند پايه آمريکايی به منظور گفتگو در باره روابط نظامی با چين وارد آن کشور شد. اين ديدار در ارتباط با نگرانيهای آمريکا پيرامون افزايش بودجه دفاعی چين و در پی آزمايش موفقيت آميز سلاح ضد ماهواره ای آن کشور صورت ميگيرد.

ژنرال پيتر پيس در نخستين ديدار خود در مقام رياست ستاد مشترک ارتش آمريکا بی درنگ پس از ورود به پکن گفتگوهای خود را با رهبران نيروهای مسلح آن کشور آغاز کرد. ديدار چهار روزه ژنرال پيس شامل شرکت در يک سمينار در آکادمی علوم نظامی چين، بازديد از تأسيسات نظامی و تشکيل جلسات با رهبران نظامی منطقه ای خواهد بود.

از ژنرال پيس در وزارت دفاع چين استقبال رسمی بعمل آمد، و او با ژنرال "ليانگ گوانگلی" Liang Guanglie رئيس ستاد عمومی و ژنرال گو باکيونگ Guo Boxiong مقام بلند پايه نظامی چين ملاقات کرد.

در اوايل ماه جاری مسيحی چين اعلام کرد هفده مميز هشت درصد به بودجه دفاعی خود افزوده است و اين امر موجب شد که واشنگتن و توکيو از چين بخواهند در زمينه اهداف نظام خود شفافيت بيشتری نشان دهد. با اينحال ژنرال پيس روز چهارشنبه گفته بود که چين را تهديدی نسبت به آمريکا نميداند و اظهار اميدواری کرد که ميان دو کشور پيوندهای نظامی بيشتری برقرار شود.

XS
SM
MD
LG