لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۱

معاون رئيس جمهوری عراق: بايد با همه طرفهای درگير بجز القاعده گفتگو کرد


ارتش آمریکا می گوید نیروهای آمریکائی و عراقی امروز به ده ها حمله در سراسر کشور دست زدند، دست کم ۱۳ شورشی را کشتند و ده ها مظنون را بازداشت کردند.

یک اطلاعیه نظامی حاکی است که هشت شورشی در نزدیکی شهر امیریه، در استان ناآرام الانبار کشته شدند. پنج شورشی نیز در جریان نبردی پنج ساعته پلیس عراق و تکاوران دریائی آمریکا مجروح شدند.

در تاجی، در شمال بغداد، نیروهای ائتلاف پنج تروریست را کشتند، سه نفر را بازداشت کردند و یک کارگاه بمب سازی را در هم کوبیدند.

پلیس عراق نیز در جریان عملیات ۱۰ ساعته ای در رمادی، چندین مخزن اسلحه یافتند و بیش از ۴۵ مظنون را بازداشت کردند. بیست و سه مظنون دیگر در حملاتی در اطراف بلد، موصل و ابوقریب بازداشت شدند.

در همين حال، در شهر مدائن در جنوب بغداد ، يک حمله خمپاره ای سه تن را به کشتن داد. مقامات همچنين ميگويند در "ديوانيه" اجساد دو مأمور پليس يافت شده است.

در همين حال طارق الهاشمی، معاون رئيس جمهوری عراق، که سُنی مذهب است، در مصاحبه ای با خبرنگار بی بی سی در تلاش برای پايان دادن به خشونتها، خواهان گفتگو با همه شورشيان عراق، به استثناء ستيزه جويان القاعده، شد.

در اين مصاحبه هاشمی گفت بايد از همه طرفهای درگير، بجز القاعده، دعوت بعمل آيد تا بنشينند و پيرامون شروط و نگرانيهايی که دارند گفتگو کنند.

XS
SM
MD
LG