لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۴

آتش سوزی در يک خانه سالمندان در جنوب روسيه جان ۶۲ نفر را گرفت


مقامات وزارت موارد اضطراری روسيه اعلام کردند که روز سه شنبه بر اثر آتش سوزی در يک خانه سالمندان در يکی از روستاهای واقع در ساحل دريای سياه دست کم ۶۲ نفر جان دادند.

از يک سو دامنه آتش سوزی، به علت کوتاهی نگهبان ساختمان در درخواست کمک از اداره آتش نشانی گسترده شد، و از سوی ديگر به دليل نبودن اداره آتش نشانی در محل، يک ساعت طول کشيد تا مأمورين آتش نشانی خود را به محل حادثه رساندند.

معاون فرماندار از منطقه ديدن کرد و دستور رساندن کمکهای پزشکی به بازماندگان را داد. وی گفت: "در حال حاضر اولويت ما تأمين کمکهای پزشکی به بازماندگان اين سانحه است." در اين آتش سوزی علاوه بر ۶۲ کشته، ۳۵ نفر نيز زخمی شدند. مأمورين توانستند پس از چهار ساعت آتش را خاموش کنند. مأمورين سرگرم بررسی علت آتش سوزی هستند.

در این میان، مقامات روسیه می گویند امداد گران و ناجیان اجساد بیشتری را از یک معدن ذغال سنگ بیرون کشیده اند. در آنجا انفجار ناشی از گاز متان دست کم ۱۰۶ تن را کشت.

به گفته مقامات، هنگام وفوع حادقه در روز دوشنبه، حد اقل ۲۰۳ نفر در معدن اولیانوسک سرگرم کار بودند. ۹۳ نفر نجات داده شده اند. چهارده تیم از مسئولان اورژانس به جستجو برای چهار نفر دیگر که هنوز مفقود هستند ادامه می دهند.

XS
SM
MD
LG