لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۴

آمريکا و کره شمالی اختلافات مالی خود را برطرف کردند


مقامات آمريکا در پکن اعلام داشتند اختلاف مالی خود را با کره شمالی را بر طرف ساختند. حل اين اختلاف راه را برای پيشرفت گفتگوهای شش جانبه درباره برنامه اتمی کره شمالی هموار خواهد کرد.

دانيل گلاسر يک مقام وزارت خزانه داری آمريکا امروز دوشنبه اظهار داشت توافق با کره شمالی ، به اختلاف مربوط به ۲۵ ميليون دلار سپرده های کره شمالی در يکی از بانک های منطقه ماکائو پايان می دهد. به گفته آقای گلاسر، بانک دلتای آسيا در ماکائو سپرده های کره شمالی را به حساب اين کشور در بانک چين در پکن منتقل خواهد ساخت. آقای گلاسر افزود کره شمالی قول داده است که اين وجوه را به مصرف مقاصد انسان دوستانه برساند.

در جريان تحقيقات آمريکا نسبت به اين ادعاها که بانک دلتای آسيا در ماکائو در زمينه معاملات غير مجاز مالی و ارتکاب تخلفات ديگری به کره شمالی کمک کرده است، آمريکا سپرده های کره شمالی را در اين بانک مسدود کرد.

گزارش های رسيده از پکن به نقل از کيم کای کوان نماينده کره شمالی در گفتگوهای شش جانبه حکايت از آن دارد که پيونگ يانگ پس از آن که اختلاف مربوط به سپرده های کره شمالی به کلی برطرف گرديد، فعاليت های خود را در نيروگاه اتمی يانگبيون متوقف خواهد ساخت.

کريستوفرهيل نماينده آمريکا می گويد گفتگوهای شش جانبه که از روزدوشنبه درپکن ازسرگرفته شد، ازاين به بعد بايد توجه خود را برمشکلات ديگری که در راه خلع سلاح کره شمالی وجود دارد متمرکزسازد.

مقامات آمريکا می گويند پيونگ يانگ پيشنهاد انعقاد اين قرارداد را برای رفع مسدوديت سپرده های خود در بانک دلتای آسيا در ماکائو مطرح کرده بود.

واشنگتن می گويد ممنوعيت معاملات بانک ها و موسسات پولی آمريکا با بانک دلتای آسيا در ماکائو به قوت خود باقی است.

درجريان تحقيقات آمريکا نسبت به اين ادعاها که بانک دلتای آسيا درماکائو درزمينه معاملات غيرمجازمالی وارتکاب تخلفات ديگری به کره شمالی کمک کرده است، آمريکا سپرده های کره شمالی را دراين بانک مسدود کرد.

تونی اسنوسخنگوی کاخ سفيد روزدوشنبه هشدارداد که سايربانک های جهان نيزاگرتسهيلاتی برای گسترش سلاح های اتمی ويا ديگراقدامات غيرمجاز فراهم آورند، با پيامدهای فلج کننده ای مواجه خواهند بود.

XS
SM
MD
LG