لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۶

گفتگوی تلفنی با سعيد محمدی مشاور حقوقی کانون صنفی معلمان در تهران


در تهران، بنا به گزارشها، تجمع ديروز معلمان در مقابل مجلس و ساختمان وزارت آموزش و پرورش با واکنش و برخورد نیروهای امنیتی مواجه شده است. گزارشها در عين حال از بازداشت جمعی از معلمان معترض حکايت دارد که نمايندگان آنها دو روز پیش در ملاقات با گروهی از نمايندگان مجلس خواست های خود را برای افزايش حقوق با آنان در ميان گذاشته بودند.

سعید محمدی، مشاور حقوقی کانون صنفی معلمان در تهران در گفتگویی تلفنی با سیاوش سعادتیان، در باره وضعیت بازداشت شدگان چنین اظهار نظر کرده است.

سعید محمدی: متأسفانه تا الان آمار دقیقی از تعداد بازداشت شده ها در دست نیست ولی آنچه که معلوم هست و شاهدان عینی عنوان کردند، بیشتر از سیصد نفر را دستگیر کردند. که در بین این سیصد نفر مسئولین هیئتهای مدیره ی تشکلهای صنفی هستند و معلمانی که به دعوت این تشکلها حضور داشتند. متأسفانه تا الان جایی که آنها را بردند و افرادی که آنها را دستگیر کردند هویتشان مشخص نیست ولی امروز خبر رسیده که عده ای از آنها در دادگاه انقلاب و عده ای در زندان اوین بسر می برند و عده ای هم مشخص نیست که کجا هستند.

متأسفانه بدون اینکه برخورد منطقی داشته باشند یا اینکه با این دوستان با مدارا رفتار بکنند با برخوردهای فیزیکی که بعضاً حتی لباسهای این معلمان متأسفانه پاره شد و به گونه ای برخورد شد که در شأن معلمان نبود. تمام معلمان سراسر کشور اعتراض خودشان را اعلام کردند، همچنین متأسفانه در تماسی که با خانواده ها داشتیم، خانواده ها هم اطلاعاتی از آنها ندارند و حتی خانواده هایشان هنوز نتوانستند که با آنها ملاقاتی داشته باشند.

سیاوش سعادتیان: آقای محمدی روز گذشته آقای فرشیدی، وزیر آموزش و پرورش، اعلام کردند که از بازداشت معلمان در مقابل مجلس هیچگونه اطلاعی ندارند، با توجه به اینکه خبر برخورد با معلمان، امروز در روزنامه های ایران به چاپ رسیده، آیا ایشان تاکنون واکنشی در این زمینه نشان دادند؟

سعید محمدی: نه متأسفانه، ایشان هیچ واکنشی نشان نداده اند، ایشان به جای اینکه نماینده ی معلمان باشند، وقتی شما نگاه کنید تمام رسانه های دنیا از این قضیه اطلاع دارند، چگونه است که آقای فرشیدی اعلام می کند که از این شرایط اطلاعی ندارد، جلوی خود وزارت خانه ی آقای فرشیدی، همکارانشان را با باتون مورد ضرب و شتم قرار دادند و به آنها بی احترامی کردند، مگر ممکن است که آقای فرشیدی اطلاع نداشته باشد!

باید بگویم وقتی که نوبت به آموزش و پرورش می رسد،آقایان عنوان می کنند که نزدیک به یک میلیون معلم وجود دارد که اگر به هر کدام مبلغ یکصد هزار تومان اضافه بشود، نقدینگی بالایی وارد جامعه می شود و باعث تورم می شود، ولی غافل از آنکه در جاهای دیگر میلیاردها نقدینگی وارد این جامعه می شود و هیچ آقایان را نگران نمی کند.

خود وزارت آموزش و پرورش دویست و هفتاد هزار تومان میانگین حقوق معلمها را داده است، و بر اساس آماری که خود دولت اعلام کرده، زیر چهارصد هزار تومان، زیر خط فقر است، پس بیایید ببینید چند درصد از معلمها زیر خط فقر هستند، مگر ممکن است که آقای فرشیدی اطلاع نداشته باشد!

XS
SM
MD
LG