لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۷

بازگشت طالبانی به عراق، ماندن مقتدا صدردرايران و جابجائی اجساد پسران صدام حسين


جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق پس از دو هفته مداوا در اردن برای عوارض ناشی از خستگی و کم آبی در بدن خود به عراق بازگشته است.

آقای طالبانی امروز وارد سليمانيه شهر زادگاه خود شد. وی روز بيست و پنجم فوريه پس از ابراز ناراحتی از خستگی شديد با هواپيما به اردن برده شده بود.

در يک خبر ديگر از عراق اظهارات ژنرال ويليام کالدول سخنگوی ارتش آمريکا در عراق نقل شده است که به خبرنگاران گفته است ارتش آمريکا معتقد است مقتدا صدر واعظ افراطی شيعه کماکان در ايران است .

ژنرال کالدول همچنين گفت از ماه گذشته که برنامه شدت عمل های امنيتی توسط نيروهای آمريکائی و عراقی در بغداد به اجرا گذاشته شد، شمار کشتار های فرقه ای به ميزانی قابل تئجه کاهش يافته است.

در رويدادی ديگر ، گزارشها از کشته شدن دست کم دو نفر در بازار محله موسوم به خورماتو در نزديکی کرکوک در يک انفجار انتحاری حکايت دارد. در غرب بغداد نيز پليس از کشته شدن دو غير نظامی در جريان يک انفجار انتحاری ناشی از کوبيده شدن خودروی بمب گذار به يک پست بازرسی ارتش عراق خبر داده است.

خبر ديگر به نقل از رهبران قبايل از نبش قبر پسران صدام حسين و انتقال و خاکسپاری مجدد آنها در نزديکی قبر رهبر سابق عراق در اوجا حکايت دارد. صدام در ماه دسامبر به دار مجازات آويخته شد. پسران صدام در تيراندازی سه سال پيش با نيروهای آمريکائی در عراق کشته شدند.

XS
SM
MD
LG