لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

مهاجرت و تجارت در کانون سفرپرزيدنت بوش به  آمريکای لاتين بود


پرزيدنت بوش ميگويد يک قانون خوب آمريکائی مهاجرت به اقتصادهای هر دو کشور آمريکا و مکزيک کمک خواهد کرد.

پرزيدنت بوش امروز در يک کفرانس خبری مشترک با حضور فيليپه کالدرون رئيس جمهوری مکزيک گفت اگر آمريکا يک سياست خوب مهاجرتی داشته باشد، افراد به عبور پنهانی از مرز مبادرت نميکنند- موقعيتی که به گفته وی به تخلفات حقوق بشری منجر ميشود.

آقای کالدرون نيز در همين کنفرانس خبری گفت نگرانی هايش را در مورد مکزيکی هائی که در آمريکا زندگی ميکنند با پرزيدنت بوش در ميان گذاشته و وی را از آرزوهايش برای ايجاد فرصت های جديد اقتصادی با خبر ساخته است.

رئيس جمهوری مکزيک گفت مرزهای مشترک بايد بتواند به عنوان عاملی برای نزديک ساختن دو کشور به هم عمل کند.

رئيس جمهوری مکزيک در پاسخ به اين سئوال که آيا وی در آمريکا بستگانی شاغل دارد؟ و آيا سکونت آنها در آمريکا قانونی است؟ گفت وی بستگانی محترم و سخت کوش در آمريکا دارد و اميدوار است که آنها روزی به زادگاه خود بازگردند.

پرزيدنت بوش در پايان ديدار از آمريکای لاتين که شامل سفر به برزيل، اروگوئه، کلمبيا، و مکزيک بود، به آمريکا بازميگردد. مهاجرت و تجارت مهم ترين موضوع های مورد بحث در دستور و برنامه کار اين ديدار بود.

در اغلب مناطقی که پرزيدنت بوش از آنها ديدن کرد تظاهراتی نيز انجام گرفت.

ديروز در مکزيکو سيتی صدها نفر در مقابل سفارت آمريکا جمع شدند و به سفر پرزيدنت بوش اعتراض کردند. آنها به سوی پليس ضد اغتشاش سنگ پرتاب کردند، و ماموران پليس نيز پيش از آنکه برای متفرق ساختن تظاهرکنندگان به گاز اشک آور متوسل شوند، سنگ پرانی آنها را با عملی متقابل پاسخ دادند.

فعالان ضد بوش در هفته گذشته در برزيل، اروگوئه ، آرژانتين و کلمبيا نيز تظاهرات داشتند.

گزارشهای تلويزيونی ستاره درخشش خبرنگار اعزامی بخش فارسی صدای آمريکا از سفر پرزيدنت بوش به کشورهای امريکای لاتين را می توانيد از برنامه خبرها و نظرها، روی اين لينک ارتباطی:

/persian/News-and-Views.cfm

مشاهده کنيد.

XS
SM
MD
LG