لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۵

پليس ضد شورش پاکستان با وکلا و حقوقدانان تظاهرکننده به زد و خورد پرداخت


پليس ضد شورش پاکستان با وکلای دادگستری و حقوقدانانی که به علت انفصال از خدمت رئيس ديوان عالی پاکستان دست به تظاهرات زده بودند، به زد وخورد پرداخت. در اين برخورد که در شهر لاهور در شرق پاکستان روی داد، حدود ۲۰ نفر مجروح شدند. پليس برای درهم شکستن تظاهرات وکلای دادگستری و حقوقدانان که در برابر ساختمان ديوان عالی در لاهور برگزارشده بود، ازچوبدستی و باتون استفاده کرد.

در اسلام آباد پايتخت پاکستان نيز وکلای دادگستری از شرکت در جلسات ديوان عالی خودداری کردند و دست به تظاهرات زدند. تظاهراتی نيز در بندر کراچی به عمل آمد.

اين تظاهرات متعاقب تصميم بحث انگيز روز جمعه پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان در مورد انفصال از خدمت افتخار محمد چودری رئيس ديوان عالی پاکستان سازمان داده شده است. دولت پاکستان هنوز جزئيات مربوط به دلائل اخراج آقای چودری را انتشار نداده است، اما عقيده بر اين است که از ادعاهای مربوط به خلاف کاری های مالی ناشی شده است.

شوکت عزيز نخست وزير پاکستان می گويد اين تصميم از سوی شورای عالی قضائی اتخاذ گرديده است و تمامی اقداماتی که عليه رئيس ديوان عالی به عمل آمده کاملا قانونی بوده است. با اين حال وکلا و حقوقدانان خشمگين می گويند انفصال آقای چودری استقلال قوه قضائيه پاکستان را نقض کرده است.

آقای چودری برای دانستن محل سکونت بيش از ۱۴۰ نفر که مدتی است مفقود شده اند و گفته می شود به وسيله دستگاه های اطلاعاتی پاکستان بازداشت گرديده اند، اخيرا دولت پاکستان را تحت فشار قرار داده بود.

XS
SM
MD
LG