لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

نيروهای ائتلاف در عراق ۲۲ تروريست مظنون را دستگير کردند


نيروهای ائتلاف در عراق می گويند در جريان تهاجم خود به هدف هائی عليه القاعده و هواداران جنگجويان خارجی، ۲۲ تروريست مظنون را دستگير کردند. به گفته مقامات ائتلاف، چهار تن از افراد مظنون در شهر موصل در شمال عراق در حالی دستگير شدند که طرح حملاتی را با بمب عليه نيروهای عراق و نيروهای ائتلاف می ريخته اند.

مقامات مسئول می گويند عده ای را نيز که تسهيلاتی برای جنگجويان خارجی فراهم می آورده اند، در شمال منطقه حَبّانيه و بغداد دستگير کرده اند. بقيه شورشيان مظنون در شهرهای طارميه و اميريه دستگير شدند.

در رويدادی ديگر، يک تفنگدار دريائی آمريکا امروز دوشنبه در جريان عملياتی رزمی در استان الانبار کشته شد. ديروز يکشنبه بيش از ۴۰ نفر در عراق کشته شدند. بسياری از آنان در جريان يک بمب گذاری انتحاری که يک کاميون حامل زائران شيعه را در بازگشت از کربلا به بغداد پس از پايان مراسم عزاداری اربعين هدف قرار داده بود، جان خود را از دست دادند.

ارتش آمريکا می گويد دو سرباز آمريکائی نيز روز يکشنبه کشته شدند. يکی از اين دو سرباز هنگام وقوع انفجاری در جريان نبردی در استان صلاح الدين و ديگری در حادثه ای که ارتباطی به عمليات رزمی نداشت، جان خود را از دست دادند.

در همين حال يک مقام بلندپايه آمريکائی برای گفتگو با مقامات سوريه درباره صدها هزارعراقی که از آغاز جنگ در عراق در سال ۲۰۰۳ تاکنون به سوريه گريخته اند، امروز وارد دمشق شد. اين مقام آمريکائی، الن ساربری Ellen Sauerbrey مدير کل وزارت امور خارجه آمريکا در امور جمعيت، پناهندگان و مهاجرت است.

XS
SM
MD
LG