لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۹

تظاهرات فرهنگيان ايران در مقابل مجلس شورای اسلامی


بعد از ظهر سه شنبه، صدها نفر از معلمان تهران، برای دومین روز در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی جمع شدند و برخواسته های صنفی خود تاکید گذاشتند.

معلمان، پیشتر، در بیانیه ای که در پایان جلسه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران صادر شد، تقاضاهای خود را تشریح کردند.

بیانیه، با اشاره این موضوع که معلمان دوباره بپا خاسته اند، تاکید می کند که نمی توان خواسته ها و مطالبات مشروع و قانونی میلیونی معلمان کشور را، که بیش از هفتصد هزار نفر از آنها در زیر خط فقر زندگی می کنند، با سرکوب فعالان آنها پاسخ داد. بیانیه، با رد ادعای دولتمردان که حرکت های حق طلبانه فرهنگیان را سیاسی و غیر قانونی می داند، می گوید: معلمان بیشتر از هر چیز خواستار حفظ و ارتقاء شأن معلمی در جامعه هستند.

آنها می خواهند معلمان به عنوان یک قشر فرهنگی دارای منزلت اجتماعی، در معرض سیاست هائی قرار نگیرند که آگاهانه یا جاهلانه حرمت انسانی و مرجعیت اجتماعی آنها را خدشه دار می کند.

در بیانیه پایانی جلسه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران گفته می شود: فرهنگیان می خواهند لایحه خدمات مدیریت کشور با تاکید بر اجرای کامل فصول ۱۰ و ۱۳، بی قید و شرط تصویب شود.

معلمان همچنین نگرانی خود را از رواج تحّجُر در راس وزارت آموزش و پرورش اعلام می دارند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهند وزیر آموزش و پرورش را به دلیل عمل نکردن به وعده های خود و سوءمدیریت آشکار، استیضاح کنند.

XS
SM
MD
LG