لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۶

بوش وعده داد به دمکراسی های منطقه کارائيب و آمريکای لاتين کمک بيشتری کند


پرزيدنت بوش وعده داد به دمکراسی های منطقه کارائيب وآمريکای لاتين برای تقويت نهادهای دولتی، ياری رساندن به آموزش و خدمات بهداشتی و بهبود اقتصاد آن ها، بيشتر کمک کند. پرزيدنت بوش می گويد اين کمک ها و ابتکارات، آرمان عدالت اجتماعی را درنيمکره باختری به جلو سوق خواهد داد.

احداث يک مرکز آموزشی در پاناما برای خدمت به کليه کشورهای آمريکای مرکزی و برنامه آموزش مربی و آموزگارجهت بهبود سطح سواد در ميان ۶۵۰ هزار دانش آموز که هم اکنون در فقر به سر می برند، از جمله برنامه هائی است که رئيس جمهوری آمريکا خطوط کلی آن ها را تشريح کرد.

پرزيدنت بوش که امروز، دوشنبه، برای اتاق بازرگانی اسپانيائی آمريکا سخنرانی می کرد، اظهار داشت با وجود گسترش دمکراسی و رفاه در نيمکره باختری، با اين حال بسياری از مردم همچنان غوطه ور در فقر هستند و آمريکا خود را به کمک به دولت های آنان برای تغيير اين وضعيت متعهد می داند.

پرزيدنت بوش از روز پنجشنبه اين هفته سفری يک هفته ای را به کشورهای آمريکای لاتين آغاز خواهد کرد. برزيل، اوروگوئه، کلمبيا، گواتمالا و مکزيک از جمله کشورهائی هستند که رئيس جمهوری آمريکا از آن ها بازديد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG