لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۰

دولت ايران از ترکيه خواسته است در مورد مفقود شدن مقام ايرانی تحقيقاتی بعمل آورد


منوچهر متکی وزير امور خارجه ايران می گويد دولت متبوع وی از ترکيه خواسته است نسبت به مفقود شدن يک مقام بلندپايه پيشين ايرانی که ماه گذشته از ترکيه ديدار کرد، تحقيقاتی بعمل آورد.

عليرضا عسگری قائم مقام پيشين وزير دفاع ايران از زمان ورود به يکی از هتل های شهر استانبول در ترکيه در اوايل ماه فوريه گذشته تاکنون مفقود شده است. آقای متکی می گويد ايران چند تن ازديپلمات های خود را برای تحقيق نسبت به ناپديد شدن آقای عسگری به ترکيه اعزام داشته است.

روزنامه های اسرائيل گزارش داده اند که برخی از ديپلمات های عرب سازمان های اطلاعاتی اسرائيل و آمريکا را مسئول ربودن آقای عسگری دانسته اند. روزنامه معاريو Ma'ariv چاپ اسرائيل در شماره امروز خود به نقل از يک مقام ارشد وزارت دفاع اسرائيل ربودن آقای عسگری را در ترکيه به وسيله اسرائيل تکذيب کرد.

پاره ای از روزنامه های ترکيه گزارش داده اند که اين مقام ربوده شده ايرانی، دارای نقشی در برنامه اتمی ايران بوده است. روزنامه های ترکيه منبع خبری خود را معرفی نکرده اند.

قدرت های عمده جهان ظن آن را دارند که ايران دست اندر کار توليد سلاح های اتمی است، اما تهران اين اتهام را تکذيب می کند. آمريکا و اسرائيل گفته اند يک ايران دارای سلاح های اتمی، غير قابل قبول است.

محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران نيز گفته است که اسرائيل بايد از نقشه جغرافيای جهان محو گردد.

XS
SM
MD
LG