لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

انفجار يک اتومبيل حامل بمب در مرکز بغداد دست کم ۲۶ نفر را از پای درآورد


پليس عراق می گويد انفجار امروز يک اتومبيل حامل بمب در يک بازار پر رفت و آمد در مرکز بغداد، دست کم ۲۶ نفر را از پای درآورد. حداقل ۵۴ نفر نيز در اين انفجار که در بازار کتابفروشی المتنبّی Mutanabi روی داد، مجروح شدند. در حالی که شعله های آتش اطراف محل حادثه را فرا گرفته بود، دود غليظی آسمان منطقه را پوشانيده بود.

اکنون سومين هفته است که نيروهای عراق و آمريکا عملياتی را در جهت مهار و سرکوبی خشونت های فرقه ای در بغداد به مورد اجرا گذارده اند.

در همين حال مقامات عراق دستور داده اند نسبت به تهاجم ديروز (يکشنبه) نيروهای عراق و بريتانيا به ساختمان يک سازمان اطلاعاتی دولت عراق در شهر بصره در جنوب عراق، تحقيقاتی بعمل آيد.

نيروها در جريان تهاجم خود، زندانيانی را پيدا کردند که آثار و علايم شکنجه در بدن آنها مشهود بود. نوری المالکی نخست وزيرعراق اين تهاجم را به عنوان حمله ای غيرقانونی و غيرمسئولانه مورد تقبيح قرار داد.

در رويدادهائی در نقاط ديگرعراق، ارتش آمريکا اعلام داشت نيروهای ائتلاف در جريان حملات امروز خود به مناطق سنی نشين عراق، ۳۶ تروريست مظنون را بازداشت کردند. به گفته ارتش آمريکا، در اين حملات جنگجويان خارجی و ستيزه جويان القاعده هدف گرفته شدند.

ارتش آمريکا همچنين اعلام داشت نيروهای عراق در جريان حملاتی در شهر مذهبی کربلا در جنوب بغداد، يکی از اعضای مظنون ارتش مهدی را بازداشت کردند. ارتش مهدی، شبه نظاميان شيعه هستند که به مقتدی صدر روحانی افراطی عراقی وابستگی دارند.

XS
SM
MD
LG