لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

سربازان آمريکائی و عراقی وارد شهرک شيعه نشين صدر شده اند و خانه ها راتفتيش ميکنند


نيروهای امنيتی در بغداد ميگويند سربازان آمريکائی و عراقی وارد شهرک صدر، پايگاه شيعيان حومه بغداد شده اند، و در جستجوی شورشيان خانه ها را تفتيش ميکنند. مقامات همچنين از ايجاد راه بندان ها و پست های بازرسی در راههای منتهی به اين شهرک توسط سربازان آمريکائی و عراقی خبر داده اند. اين اقدام در سومين هفته عمليات جديد امنيتی در بغداد انجام ميگيرد که خشونت های فرقه ای را به رغم کاهشی که در آن پيدا شده بود، از بين نبرده است. شهرک صدر در مقياسی بزرگ در کنترل شبه نظاميان موسوم به ارتش مهدی است که فعلا بنظر ميرسد فعاليت های خود را به اصطلاح زير زمينی کرده است.

در همين حال پليس عراق از کشته شدن امروز سردبير يک روزنامه عراقی در مقابل خانه اش توسط افرادی مسلّح خبر داده است که عليه ربودن خود مقاومت کرده بود. ماهان ال دهير که سردبيری روز نامه المشرق را بر عهده داشت مسلمانی شيعه بود که در يک محله سُنّی نشين بغداد زندگی ميکرد.

امروز ارتش آمريکا از عمليات تعقيب و جستجو در مسجدی در بغداد خبر داد که با توقيف سه مظنون شورشی پنهان شده در مسجد همراه بوده است. ارتش ميگويد يکی از اين سه نفر در توزيع اسلحه و مهمات ، از جمله بمب های جاده ای، مورد ظنّ قرار گرفته بود. دستور العمل های نظامی ورود سربازان آمريکائی را در عمليات تعقيبی به مساجد مجاز می شناسد مشروط بر آنکه برای تعقيب افراد مورد ظنّ راه ديگری باقی نمانده باشد.

XS
SM
MD
LG