لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

کشتی ربوده شده حامل کمکهای غذائی سازمان ملل در سواحل سومالی لنگر انداخته است


نيروی دريائی آمريکا می گويد وضعيت يک کشتی حامل کمک های غذائی سازمان ملل متحد را که ازسوی دزدان دريائی در نزديکی سواحل سومالی ربوده شده است، زير نظر دارد. ستوان دنيس گارسيا سخنگوی نيروی دريائی آمريکا در منطقه اظهار داشت نيروهای آمريکا فعلا از کشتی فاصله دارند، چرا که کشتی در آب های بين المللی استقرار ندارد.

عقيده بر اين است که کشتی ام وی روزن MV Rozen که کمک های غذائی سازمان ملل متحد را حمل می کرد، هم اکنون در نزديکی شهر بارگال در منطقه نيمه خود مختار پونتلند Puntland سومالی لنگرانداخته است.

مقامات برنامه غذائی جهان وابسته به سازمان ملل متحد می گويند کشتی روز جمعه پس از تخليه ۱۸۰۰ تن محمولات غذائی خود در بندر بوساسو در شمال خاوری سومالی، از سوی دزدان دريائی ربوده شد. يک شرکت کنيائی مالک اين کشتی است و شش کنيائی و شش سريلانکائی خدمه آن را تشکيل می دهند. مقامات مسئول می گويند هيچ ارتباطی با کارکنان و خدمه کشتی برقرار نيست.

آب های ساحلی سومالی مناطق خطرناکی از لحاظ حمله و ربودن کشتی ها تلقی می شود. سومالی از سال ۱۹۹۱ تاکنون که جنگ سالاران اين کشور، محمد زياد باره ديکتاتور سومالی را برکنار ساختند و سپس با يکديگر دچار اختلاف شدند، فاقد يک دولت مرکزی موثر بوده است.

XS
SM
MD
LG