لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۴

مقامات عراقی: انفجار سومين اتومبيل حامل گاز کلرين طی يک ماه گذشته در بغداد


روز چهارشنبه انفجار يک اتومبيل حامل بمب در محله فقير نشين "صدر" در بغداد دو کشته و سی زخمی بجای گذاشت. در اين انفجار چندين اتومبيل نيز از بين رفت. زخميها به بيمارستان منتقل شدند.

مقامات امنيتی در بغداد ميگويند اين انفجار گاز سمی در هوا پخش کرد که ظاهراً گاز کلُرين بوده است. اين سومين اتومبيل حامل گاز کلرين است که طی يک ماه در بغداد منفجر ميشود. اين گاز پوست را ميسوزاند، و تنفس مقدار زياد آن مرگبار است.

ژنرال ويليام کالدول سخنگوی ارتش آمريکا در بغداد گفت؛ شورشيان مواد شيميايی، از قبيل پروپان، را با مواد منفجره ديگر مخلوط ميکنند و آن را بکار ميبرند.

از سوی ديگر، ارتش آمريکا در عراق اعلام کرد نيروهای ائتلاف در عمليات نظامی در شمال بغداد سه تروريست را کشته و يازده تن را دستگير کرده اند. بيانيه ارتش حاکی است که عمليات، نزديک شهرهای "تاجی" و "سامره" و با هدف در هم کوبيدن شبکه القاعده در عراق صورت گرفته است.

در همين حال ارتش آمريکا اعلام کرد روز چهارشنبه يک فروند هليکوپتر آمريکايی، ظاهراً با آتش دشمن، در شمال بغداد سقوط کرد. در تحولی ديگر مقامات عراقی چهار سرباز را به اتهام تجاوز به يک زن عراق بازداشت کردند.

XS
SM
MD
LG