لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۱

مقامات روسيه: امکان تعويق در احداث نيروگاه اتمی بوشهر بدليل ديرکرد ايران در پرداخت


مقامات روسيه می گويند ادامه احداث نيروگاه اتمی ايران در بوشهر ممکن است به تعويق افتد، چرا که دولت ايران هزينه های لازم را نپرداخته است.

مقامات روسيه می گويند اکنون بيش از يک ماه است که ايران پولی بابت احداث نيروگاه بوشهر نپرداخته است. علت دير کرد ايران در پرداخت های خود به روسيه هنوز روشن نشده است.

يک مقام بلندپايه اتمی ايران می گويد پرداخت های ايران برای نيروگاه اتمی بوشهر که احداث آن را روسيه برعهده دارد، طبق روز قرار دارد و تاخيری روی نداده است.

ايرنا، خبرگزاری رسمی ايران، به نقل از محمد سعيدی معاون سازمان انرژی اتمی ايران گزارش داد که ايران پرداخت های خود را به روسيه بابت احداث نيروگاه اتمی بوشهر، تاکنون طبق قرارداد انجام داده است.

قرار است روسيه حمل سوخت اتمی را به نيروگاه اتمی بوشهر در ماه مارس آغاز کند، و نيز قرار است نيروگاه در ماه سپتامبر افتتاح شود.

روسيه احداث نيروگاه اتمی بوشهر را در جنوب ايران از سال های اوليه دهه ۱۹۹۰ آغاز کرده است. آمريکا، ايران را متهم ساخته است که برنامه اتمی غير نظامی خود را به عنوان پوششی برای توليد سلاح های اتمی قرار داده است. اما ايران اين اتهام را تکذيب می کند ومی گويد برنامه اتمی اين کشور فقط برای مقاصد مسالمت جويانه است.

XS
SM
MD
LG