لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

نيروهای ائتلاف گذرگاه های مرزی عراق با ايران را بستند


نيروهای ائتلاف گذرگاه های مرزی عراق با ايران را بستند
نيروهای ائتلاف گذرگاه های مرزی عراق با ايران را بستند

در عراق، نیروهای ائتلاف در کوشش برای قطع راه شبکه هائی که اسلحه به شورشیان می‌رسانند، گذرگاه های مرزی با ایران را بستند. در شش ماه گذشته، شمار تلفاتی که ابزار انفجاری ساخت ایران در ائتلاف ببار آورده، افزایش عمده ای پیدا کرده است.

پرزیدنت جرج دبلیو بوش گفت یک واحد ویژه نظامی سپاه پاسداران برای تروریست های عراق اسلحه می فرستد:
**** آنچه ما می دانیم این است که نیروی قدس در ارسال این ابزار انفجاری مرگبار به شبکه هائی در داخل عراق کار ساز بوده است. ما همچنین می دانیم که نیروی قدس بخشی از دولت ایران است. این موضوع روشن است. آنچه نمی دانیم این است که آیا رهبران ارشد ایران به آن دستور دادند چنین کند یا نه.

آقای بوش اظهار داشت او نمی داند چه کسی گوشی تلفن را برداشت و به نیروی قدس گفت این کار را انجام دهد، و افزود : آنچه من می دانم این است که نیروی قدس بخش مهمی از دولت ایران است:
****و ما برآن هستیم از سربازان خود حفاظت کنیم. وقتی ما شبکه هائی پیدا کنیم که موجب می شوند این سلاح ها به عراق برسد، با آنها برخورد خواهیم کرد. اگر مامورانی را که این ابزار را به داخل عراق حمل می کنند بیابیم، با آنها برخورد خواهیم کرد. من به کسانی که فرمانده هستند یادآور می شوم که ما از سربازان آمريکا و مردم بی گناه عراق حفاظت می کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد.

پرزیدنت بوش می گوید تصمیم حفاظت از سربازان آمريکا و شهروندان عراق به هیچوجه بهانه ای برای جنگ با ایران نیست، ما دارای استراتژی فراگیری برای مقابله با تمام مسائلی که با ایران داریم، هستیم. در مورد مشکل ترین مساله، یعنی علاقه ایران به داشتن اسلحه اتمی، آقای بوش می گوید او یک نگرش دیپلماتیک را با دیگر ملت های همفکر دنبال می کند.

رئیس جمهوری آمريکا مردم ایران را مستقیما خطاب قرار داد:
****رهبران شما تصمیماتی می گیرند که شما را در جهان منزوی می سازد، بنابراین شما را از آینده ای روشن محروم می کند. به اعتقاد من، ایران ملتی است که به گونه ای باور نکردنی مهم و حیاتی است، با تاریخی بزرگ و سنت های شگفت انگیز. مردمی بسیار قابل و هوشمند دارد. پرزیدنت بوش گفت: هدف سیاست های ما این است که مردم ایران متقاعد شوند راه بهتری برای پیشرفت وجود دارد، و من امیدوارم دولت آنها نیز این پیام را بشنود.

XS
SM
MD
LG