لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

ترديد مقامات نظامی آمريکا به مجروح شدن رهبر القاعده عراق در زدوخورد با سربازان عراقی


مقامات ارشد نظامی آمريکا در عراق در مورد گزارشهای حاکی از مجروح شدن ابو ايوب المصری رهبر القاعده عراق در برخورد با سربازان دولت عراق ابراز شک و ترديد کرده اند.

مقامات نظامی آمريکا در بغداد ميگويند نشانه ای ندارند که از درست بودن گزارش ها حکايت داشته باشد.

يک مقام ارشد نظامی به شبکه خبری سی ان ان گفت اين گزارشها غلط است.

پيشتر تلويزيون عراق به نقل از سخنگوی وزارت کشور گفته بود المصری در زدوخورد با پليس عراق در شهرک بلاد در شمال بغداد مجروح و دستيار ارشد او کشته شده است.

گروه موسوم به دولت اسلامی عراق وابسته به القاعده عراق در يک اعلاميه اينترنتی مجروح شدن المصری را تکذيب کرده است و ميگويد ادعای سخنگوی وزارت کشور عراق يک اقدام تبليغاتی است.

المصری ، که به ابو حمزه المهاجر نيز معروف است يک مصری است که سال گذشته پس از کشته شدن ابو مصعب الزرقاوی رهبر القاعده عراق ، جای او را گرفت.

در همين حال عمليات جديد امنيتی نيروهای آمريکائی و بريتانيائی در بغداد و شهر جنوبی بصره، برای پايان بخشيدن به خشونت های فرقه ای و شورشی ادامه دارد .

در اين ميان جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق ميگويد بزرگترين گروه شبه نظامی شيعه عراق، موسوم به ارتش مهدی، به بعضی از اعضای خود دستور داده است موقتا از عراق خارج شوند. ارتش مهدی مطيع مقتدا صدر واعظ افراطی شيعه است که مقامات عراقی و آمريکائی ميگويند در ايران است.

XS
SM
MD
LG