لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۶

المالکی از شروع رسمی برنامه جديد امنيتی در بغداد خبر داده است


نوری المالکی نخست وزير عراق ميگويد اجرای برنامه جديد امنيتی بغداد رسما شروع شده است.

آقای مالکی اين خبر را امروز، و به فاصله يک روز پس از آن اعلام کرد که ژنرال عبود گمبار مقام ارشد امنيتی دولت او گفته بود مرزهای عراق با ايران و سوريه برای هفتاد و دو ساعت ، در چارچوب سخت گيری های جديد امنيتی بسته ميشود.

در همين حال دستياران مقتدا صدر واعظ افراطی شيعه گزارش مقامات آمريکائی در باره فرار دو تا سه هفته پيش وی را به ايران تکذيب ميکنند. چند دستيار آقای صدر ميگويند وی کماکان در عراق است و به دلائل و ملاحظات امنيتی ظاهر شدن در انظار عمومی را کم کرده است.

مقامات ارشد دولت بوش روز سه شنبه به خبرنگاران گفته بودند آقای صدر، همزمان با آغاز ورود هزاران سرباز آمريکائی و عراقی به بغداد برای سرکوبی شبه نظاميان شورشی، با اتوموبيل به تهران رفته است. اين مقامات گفتند به اعتقاد آنان آقای صدر هنوز در ايران است.

ارتش آمريکا ميگويد امروز پانزده مظنون تروريست را کشته و بيست و هفت نفر را در جريان يک رشته عمليات تفتيش و بازرسی در بغداد، رمادی و نقاط ديگر دستگير کرده است. ارتش ميگويد دستگير شدگان برای داشتن ارتباط با القاعده مورد ظنّ اند.

ارتش آمريکا در گزارشی جداگانه تائيد کرد که سقوط هفته گذشته يک هلی کوپتر تفنگداران دريائی در استان الانبار ناشی از سرنگون شدن با شليک دشمن بوده است. پيشتر ارتش گفته بود نقص فنی ممکن است عامل سقوط هلی کوپتر باشد، که موجب کشته شدن هفت سرنشين آن شد.

XS
SM
MD
LG