لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۷

انفجار انتحاری با کاميون در يک پاسگاه  پليس عراق پانزده  کشته بجا گذاشت


پليس عراق ميگويد يک بمب گذار انتحاری با منفجر کردن يک کاميون بمب گذاری شده در يک پاسگاه پليس در شمال عراق ، دست کم پانزده تن را کشت و بيست نفر را مجروح کرده است. پليس ميگويد اين حمله انفجاری امروز در يک شهرک سُنّی نشين در بيست کيلومتری جنوب تکريت انجام گرفت. به گفته پليس، بمب گذار، کاميون را به دروازه پاسگاه کوبيد و پس از وارد شدن به محوطه پاسگاه آن را منفجر کرد.

در واقعه ای ديگر پليس از کشته شدن دست کم هشت مرزبان حين رفتن با مينی بوس به غرب عراق در نزديکی مرز سوريه توسط افرادی مسلح خبر داده است.

در شمال بغداد نيز شاهدان ميگويند يک هلی کوپتر آمريکائی آپاچی را حين سرنگون شدن در نزديکی پايگاه هوائی تاجی مشاهده کرده اند. به گفته يک سخنگوی ارتش آمريکا تحقيق در اين باره شروع شده است. طی چند هفته اخير شش هلی کوپتر آمريکا در عراق سقوط کرده است است که آمريکا علت سقوط چهار فروند از آنها را سرنگونی ناشی از شليک های دشمن ميداند.

در همين حال ارتش آمريکا امروز اعلام کرد نيروهای آمريکائی و عراقی در جريان نخستين هفته عمليات امنيتی در بغداد چهارده مخفی گاه اسلحه را کشف و ضبط، و صد و چهل مظنون تروريست را دستگير کرده اند.

ارتش آمريکا همچنين از کشته شدن يک سرباز آمريکائی در تيراندازيهای امروز با شورشيان در استان دياله در شمال بغداد خبر داده است.

XS
SM
MD
LG