لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

گيتس خواستارهمکاری امنيتی ناتو با روسيه شد وميگويد يک جنگ سرد کافی بوده است


رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا نسبت به سخنان تند ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه در مورد ارتش ايالات متحده آمريکا ضمن ايراد مزاح و شوخی گفت، همکاری دو کشور روسيه و آمريکا از اهميت حياتی برخوردار است.

رئيس جمهوری روسيه روز شنبه در کنفرانس امنيت بين المللی در شهر مونيخ در آلمان با انتقاد از آنچه که وی استفاده "بعضاً لجام گسيخته" از نيروهای ارتش آمريکا خواند، گفت اين امر به مسابقه تسليحاتی دامن می زند.

آقای پوتين به علاوه بسط و گسترش ناتو را نيز مورد انتقاد قرار داد و گفت، ناتو در حال استقرار نيروهای خود تا آستانه مرزهای روسيه است.

وزير دفاع آمريکا نيز روز يکشنبه در همان کنفرانس امنيتی با لبخند گفت، وی و آقای پوتين دارای تجربياتی در کارهای جاسوسی هستند و صراحت و رک گويی از عادات جاسوسان قديمی است.

آقای گيتس افزود، يک جنگ سرد کافی بود، و اکنون آمريکا و روسيه بايد در جهت رفع مسائل مشترک با يکديگر همکاری کنند و افزود از پيش دعوت آقای پوتين را برای ديدار از مسکو پذيرفته است.

گيتس، روز يکشنبه همچنين از ناتو در خواست کرد تا اعتبار بودجه دفاعی در افغانستان را افزايش دهند و نسبت به اعزام نيروهای بيشتر به آن کشور پايبند بمانند.

XS
SM
MD
LG