لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۷

هشدار توام با اميدواری فرمانده جديد نيروهای آمريکائی درعراق


ژنرال ديويد پترائوس فرمانده جديد نظامی آمريکا در عراق ميگويد برد و باخت در عراق کلان و سنگين است، اما اوضاع نوميد کننده نيست.

ژنرال پترائوس امروز رسما فرماندهی نيروهای آمريکا در عراق را در مراسمی که در پايگاه آمريکائی موسوم به قرارگاه پيروزی در نزديکی بغداد برگزار شد، بعهده گرفت. وی جايگزين ژنرال جرج کيسی شده است.

ژنرال پترائوس گفت چشم انداز پيشرفت را خوب می بيند و هشدار داد که شکست، عراق را با سرنوشت شومی روبرو خواهد کرد که تداوم خشونت و جنگی داخلی عوامل آن خواهد بود.

ژنرال پترائوس در بخشنامه ای خطاب به سربازان بر اهميت همکاری دوش به دوش آنان با همقطاران عراقی برای تحکيم بخشيدن به امنيت تاکيد گذاشت. اين ژنرال چهار ستاره مجری برنامه پرزيدنت بوش در مورد اعزام بيست و يک هزار سرباز ديگر به عراق برای تحکيم و افزايش امنيت در عراق است .

محله های شيعه نشين بغداد امروز صحنه خشونت هائی بود که دست کم هشت غيرنظامی را قربانی حملات شورشيان سُنّی کرد. پليس ميگويد افراد مسلح در محله مصيب در جنوب بغداد با حمله به يک خانه سه عضو خانواده ای را کشتند و دو نفر ديگر را مجروح کردند.

در مرکز بغداد نيز بمبی که در اتوموبيل کار گذاشته شده بود در محله کراده پنج نفر را کشت و ده نفر ديگر را مجروح کرد.

در همين حال ارتش آمريکا از کشته شدن سه سرباز آمريکائی و مجروح شدن سه سرباز ديگر در روز جمعه در استان دياله در شمال بغداد خبر داده است.

XS
SM
MD
LG