لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۰

معاون وزارت بهداری عراق به اتهام دخالت در کشتارهای فرقه ای دستگير شد


ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ويژه ارتش عراق يک مقام ارشد وزارت بهداری آن کشور را، که گفته ميشود در نفوذ شبه نظاميان شيعه به آن وزارتخانه نقشی اساسی داشته است، دستگير کرده اند. اعلاميه نظامی آمريکا از اين مقام نام نمی برد اما ميگويد وی به دخالت داشتن در کشتارهای فرقه ای و منتقل ساختن ميليونها دلار به ارتش مهدی مقتدا صدر واعظ افراطی شيعه متهم بوده است.

يک سخنگوی وزارت بهداری عراق وی را حکيم زميلی معاون آن وزارتخانه معرفی کرد.

در صحنه خشونت های جاری در عراق مقامات عراقی از کشته شدن دست کم سی و پنج نفر در حملات فرقه ای وشورشی در سراسر کشور خبر داده اند که بمب گذاری منجر به کشته شدن دست کم هفده نفر در جنوب شرقی بغداد از جمله آنهاست.

ارتش آمريکا ميگويد سيزده شورشی را در يک حمله هوائی در نزديکی فلوجه، در غرب بغداد، در استان الانبار کشته است .ارتش آمريکا همچنين از کشته شدن چهار تفنگدار دريائی در جريان نبردی که روز چهارشنبه در الانبار رخ داد خبر داده است.

ارتش آمريکا ميگويد سرگرم تحقيق در باره علت سقوط روز چهارشنبه يک هلی کوپتر حمل و نقل تفنگداران دريائی در استان الانبار است که به کشته شدن هفت سرنشين آن منجر شد.شورشيان سُنّی مرتبط با القاعده در يک اعلاميه اينترنتی ميگويند هلی کوپتر را آنها سرنگون کرده اند.

ژنرال ويليام کالدول سخنگوی ارتش آمريکا در عراق ديروز گفت عمليات امنيتی جاری در بغداد با ورود سربازان جديد گسترش خواهد يافت. برای اين عمليات استقرار يک نيروی نود هزارنفری عراقی و آمريکائی در بغداد پيش بينی شده است.

XS
SM
MD
LG