لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۰

هشدار خامنه ای عليه حمله احتمالی آمريکا و واکنش واشنگتن


آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد در ايران ميگويد اگر آمريکا به ايران حمله کند، ايران با حمله به منافع آمريکا در سراسر جهان جواب خواهد داد.

آيت الله خامنه ای که امروز برای فرماندهان نيروی هوائی سخنرانی ميکرد گفت دشمن به خوبی ميداند که مردم ايران به هرگونه تعرضی جوابی همه جانبه ميدهند.

آيت الله خامنه ای گفت سياستمداران آمريکائی و تحليلگران ميدانند که مردم ايران هيچگاه تعرض را بی جواب نگذاشته اند.

آمريکا ايران را زير فشاری روزافزون گذاشته و تهران را به مداخله در عراق و رفتن دنبال تسليحات اتمی زير سرپوشی از يک برنامه اتمی غيرنظامی متهم کرده است. با اينحال تونی اسنو سخنگوی کاخ سفيد امروز به خبرنگاران گفت آمريکا در حال حمله ای به ايران نيست.

در همين حال دومين ناو هواپيما بر آمريکا هم اکنون در راه آبهای نزديک به ايران است. اما رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا نيز روز جمعه گفت آمريکا جنگی را با ايران تدارک نمی بيند.

آيت الله خامنه ای در دومين و آخرين روز مانورهائی که سپاه پاسداران انقلاب در خليج فارس و دريای عمان انجام داد صحبت ميکرد. پاسداران ميگويند در اين مانور يک سيستم جديد روسی دفاع هوائی را، همراه با موشک هائی که به گفته يکی از فرماندهان قادر به غرق کردن کشتی های عظيم است، با موفقيت آزمايش کرده اند.

در همين حال وسائل ارتباط جمعی ايران گزارش ميدهند که تهران از عمليات يک شبکه جاسوسی اسرائيلی و آمريکائی در مناطق مرزی ايران با خبر است.

وسائل ارتبط جمعی ايران اظهارات غلامحسين محسنی اژه ای وزير اطلاعات را نقل کردند که گفته است تهران عده ای از ايرانيان را که ميخواستند برای طی دوره های تعليماتی جاسوسی از ايران خارج شوند دستگير کرده است.

XS
SM
MD
LG