لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۳

نيروهای ائتلاف در عراق چهار تروريست و شورشيان هفت نفر را در حملات امروزکشتند


ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف در عراق چهار تروريست را کشته و بيست و نه مظنون تروريست را در جريان عملياتی که جنگجويان خارجی و اعضای القاعده هدف آنها بودند، دستگير کرده اند. اعلاميه ارتش ميگويد اين عمليات بامداد امروز در فلوجه و رمادی در استان غربی الانبار، و در محلات کلار و طارميه در شمال بغداد انجام گرفت.

عراق امروز صحنه کشته شدن دست کم هفت نفر و مجروح شدن بيش از سی نفر در حملاتی مختلف بود. مقامات ميگويند در مرگبارترين حمله، شورشيان چهار کماندوی پليس را در شهر شمالی سامره به رگبار گلوله بستند و کشتند. دو نفر نيز در چند بمب گذاری اتوموبيلی در شهر نفت خيز شمالی کرکوک کشته شدند. يکی از انفجارها در مقابل ساختمان حزب دموکرات کردستان رخ داد. در جنوب بغداد، در محله محموديه نيز يک غير نظامی در جريان انفجار بمبی که در اتوموبيل کارگذاشته شده بود کشته شد و نُه نفر مجروح شدند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد دو سرباز آمريکائی که در زدوخوردهای روز پنجشنبه در استان الانبار مجروح شده بودند ديروز درگذشتند. دو سرباز ديگر آمريکائی نيز روز پنجشنبه در اين استان کشته شده بودند.

روز جمعه يک گروه وابسته به القاعده در عراق مدعی شد يک هلی کوپتر نظامی آمريکائی را، که در شمال بغداد سقوط کرد و دو خدمه آن کشته شدند، سرنگون کرده است. شاهدان ميگويند به دو هلی کوپتر پيش از آنکه يکی از آنها سقوط کند شليک شده بود.

طی دو هفته گذشته چهار هلی کوپتر سقوط کرده است . شليک دشمن می تواند عامل سقوط هر يک از اين هلی کوپتر ها باشد.

XS
SM
MD
LG