لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

بوش دراقدامی کم سابقه به جلسه سالانه قانونگزاران حزب دموکرات رفت


پرزيدنت بوش به قانونگزاران حزب دموکرات گفته است وی از بحث و گفتگو در مورد جنگ در عراق، و برنامه خود برای افزودن بيست و يک هزار سرباز ديگر به سربازان مستقر در عراق استقبال ميکند.

پرزيدنت بوش اين نظر را امروز، شنبه، با حضوری کم سابقه در گردهم آئی سالانه قانونگزاران دموکرات درمجلس نمايندگان آمريکا، که برای بحث و تبادل نظر در شهر توريستی ويليامزبرگ در ايالت ويرجينا برگزار شده بود، مطرح ساخت.

پرزيدنت بوش به اين قانونگزاران گفت وی ميهن دوستی آنان را در واکنش به چالش گرفتن موضعی که خود در مورد عراق دارد، به سئوال نميگيرد.

پرزيدنت بوش گفت هر دو طرف در هدف امن نگاهداشتن آمريکا مسئوليت هائی مشترک دارند.

ملاقات پرزيدنت بوش با قانونگزاران دموکرات در شرايطی انجام گرفت که بعضی از جمهوريخواهان بانفوذ در کنگره آمريکا نيز با برنامه افزايش شمار سربازان در عراق مخالفت کرده اند.

پرزيدنت بوش گفت هر دو حزب اتفاق نظر دارند که دولت عراق لازم است رهبری قوی و قاطعی از خود نشان دهد.

پرزيدنت بوش فهرستی از مسائل و موضاعات مختلفی را که به اعتقاد او هر دو حزب می توانند در باره آنها زمينه هائی مشترک پيدا کنند ارائه داد. فراهم ساختن خدمات درمانی قابل تحمل، ايجاد توازن در بودجه ، گسترش و بهبود آموزش و پرورش، مسائل مهاجرتی ، انرژی و جنگ در عراق از جمله اين موضوع ها بود. اما پس از سئوال و جواب هائی که در جلسه ای خصوصی انجام گرفت، نانسی پلوسی رئيس دموکرات مجلس نمايندگان مشخصا فقط از سه موضوع که دو حزب می توانند در باره آنها زمينه هائی مشترک پيدا کنند، نام برد، و جنگ عراق جزو آنها نبود.

اين نخستين باری است که پرزيدنت بوش از آغاز دوران رياست جمهوری خود در سال ۲۰۰۱ به اجتماع سالانه قانونگزاران حزب دموکرات رفته است.

XS
SM
MD
LG