لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

بررسی دخالت احتمالی رژيم تهران در حمله ٢٠ ژانويه به نيروهای آمريکا در عراق


شبکه تلويزيونی سی اِن اِن ميگويد آمريکا در مورد دخالت احتمالی عوامل رژيم ايران در حمله اخير در کربلا که در آن پنج سرباز آمريکائی کشته شدند، مشغول بررسی است.

گزارش که روز سه شنبه پخش شد از قول مقامات آمريکائی که نامشان فاش نشده است ميگويد وزارت دفاع ميخواهد معلوم کند که حمله ٢٠ ژانويه به تأسيسات نظامی آمريکا را عوامل ايرانی و يا عوامل آموزش ديده توسط رژيم ايران، انجام داده اند يا نه.

پيش از اين ارتش آمريکا اعلام کرد که حمله مزبور با تدارک و هماهنگی زيادی انجام شده است و مهاجمين اونيفورم های نظامی آمريکائی به تن داشته اند و از وسائل نقليه مشابه آنچه سربازان آمريکائی بکار ميبرند، استفاده ميکردند.

آمريکا ايران را به دست داشتن در تشديد خشونت های فرقه ای در عراق، متهم ميکند. ايران اين اتهامات را تکذيب ميکند.

کاخ سفيد امروز گفت در باره آنچه که حدس و گمان در باره درگيری ايران در حمله کربلا توصيف ميکند، اظهار نظر نميکند. اما تونی اسنو سخنگوی کاخ سفيد هشدارهای آمريکا در مورد پاسخ قوی عليه هرکسی را تکرار کرد که سعی به کشتن سربازان آمريکائی در عراق و يا بی ثبات کردن آن کشور داشته باشند.

پرزيدنت بوش به نيروهای آمريکائی اختيار داده است که عوامل رژيم ايران را که در برنامه ريزی حملات درگير باشند، بکشند و يا دستگير کنند.

و روز دوشنبه آقای بوش هشدار داد در صورتيکه دولت ايران اقدامات نظامی خود را در عراق برای کشتن سربازان آمريکائی و غيرنظاميان عراقی تشديد کند، با «واکنش محکم» آمريکا روبرو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG