لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

ديدار مقامات خزانه داری آمريکا با مقامات کره شمالی در پکن


مقامات وزارت خزانه داری آمريکا می گويند پيشاپيش از سرگيری گفتگوهای مربوط به مسائل مالی با کره شمالی در روز سه شنبه، امروز ديدارهای سازنده ای با مقامات کره شمالی در پکن داشته اند.

مقامات آمريکا برای هموار کردن راه پيشرفت در گفتگوهای قريب الوقوع شش جانبه درباره برنامه اتمی کره شمالی که انتظار می رود در ماه فوريه از سر گرفته شود، ظاهرا لغو تحريم های مالی عليه کره شمالی را به طور جزئی مورد توجه قرار داده اند.

وزارت خزانه داری آمريکا پيونگ يانگ را به انجام معاملات غيرمجاز پولی و جعل دلار آمريکا متهم ساخته است، اما کره شمالی اين اتهامات را تکذيب کرده است.

کره شمالی گفته است پيش از هرگونه اقدامی در جهت از سر گرفته شدن گفتگوهای شش جانبه درباره برنامه اتمی اين کشور، واشنگتن ابتدا بايد تحريم های مالی اِعمال شده عليه پيونگ يانگ را در سپتامبر سال ۲۰۰۵ لغو کند.

کره شمالی در واکنش به تحريم های مالی، به مدتی بيش ازيک سال هرگونه شرکت در گفتگوهای شش جانبه را درباره برنامه اتمی خود مورد تحريم قرار داد و تنها به دنبال انجام نخستين آزمايش اتمی خود در ماه نوامبر سال گذشته، به گفتگوهای شش جانبه بازگشت.

واشنگتن خاطرنشان ساخته است که اِعمال تحريم های مالی عليه کره شمالی، مساله ای در ارتباط با اجرای قانون است و ارتباطی به گفتگوهای شش جانبه درباره برنامه اتمی ندارد.

XS
SM
MD
LG