لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۶

سکوت مقامات دولتی کوبا در باره سلامتی فيدل کاسترو


Granma web site Tuesday, Sept. 5, 2006" hspace=2 src="/persian/images/Granma_Fidel_Castro_2101.jpg" width=163 align=left vspace=2 border=0>از زمانيکه فيدل کاسترو رئيس جمهوری کوبا در مجامع عمومی ديده نشده است شش ماه می‌گذرد. آخرين باری که کاسترو ديده شد در مراسمی در بيست و ششم ژوئيه سال ۲۰۰۶ در مراسمی بود که به مناسبت پنجاه و سومين سالگرد حمله به سربازخانه هاي سانتياگو برگزار شده بود. اين حادثه آغاز انقلاب کوبا محسوب شده است .

از زمانيکه کاسترو در سی و يکم ژوئيه براي عمل جراحی به بيمارستان رفت، زندگی در جزيره کوبا ادامه داشته است بدون آنکه تغيير محسوسی رخ داده باشد. از آن زمان تا کنون، نه تظاهراتی در خيابانها، نه وقفه ای در کار دولت ، و نه نشانه‌ای حاکي از وقوع يک وضع فوق‌العاده رخ نداده است. بزرگسالان به سر کار می‌روند، کودکان راهي مدرسه می‌شوند، و مسؤلين نمايش "ميز گرد"، که تبعيدان ميامي آن را "مافيا" می‌خوانند به کار خود ادامه می‌دهند.

در رسانه هاي گروهي از کاسترو به نحوی ياد می‌شود که گويی هنوز در زندگی روزانه مردم حضور دارد. اما از سوی ديگر مقامات درباره سلامتی کاسترو سکوت اختيار کرده‌اند. مردم هم از اينکه کاسترو در مجامع ظاهر نمی‌شود ابراز نگرانی نمی‌کنند؛ و می‌گويند سرانجام او سلامت خود را باز خواهد يافت.

مقامات بلندپايه کوبا، از جمله کفيل رياست جمهوری، تأييد می‌کنند که تا مدتها پس از رفتن کاسترو انقلاب سوسياليستی ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG