لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

سنای آمريکا انتصاب ژنرال پترائوس را به فرماندهی نيروهای آمريکائی درعراق تائيدکرد


سنای آمريکا باتفاق آرا انتصاب ژنرال ديويد پترائوس را به مقام فرماندهی نيروهای آمريکائی در عراق تائيد کرد. تائيد اين انتصاب باهشتاد و يک رای موافق در مقابل هيچ رای مخالف انجام گرفت . ژنرال پترائوس جانشين ژنرال جورج کيسی ميشود.

در همين حال پرزيدنت بوش امروز در کاخ سفيد با وزير دفاع و فرماندهان ارشد نظامی برای تبادل نظر در باره عراق ملاقات کرد . در اين تبادل نظرها علاوه بر رابرت گيتز وزير دفاع و ژنرال پيتر Pace رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا، ژنرال پترائوس فرمانده جديد نيروهای آمريکائی در عراق نيز شرکت داشتند.

استراتژی جديد پرزيدنت بوش در مورد عراق شامل فرستادن بيست و يک هزار و پانصد سرباز ديگر آمريکائی به عراق برای تقويت امور امنيتی است.

پرزيدنت بوش در پايان اين ملاقات در واکنش به نمايندگانی که در کنگره آمريکا با استراتژی جديد او برای عراق مخالفت کرده اند قويا گفت که اتخاذ تصميم برای فرستادن سربازان بيشتر به عراق با اوست. پرزيدنت بوش گفت بعضی از قانونگزاران اين برنامه را حتی پيش از آنکه فرصتی برای اجرا و کارائی به آن بدهند تقبيح و محکوم کرده اند . پرزيدنت بوش گفت اين گروه از قانونگزاران وظيفه دارند برنامه متقابل خود را ارائه دهند. .

کميته روابط خارجی سنای آمريکا روز چهارشنبه به قطعنامه ای رای داد که اجرای آن الزامی نيست اما اعلام ميکند که فرستادن سربازان بيشتر با منافع ملی آمريکا مغاير است. مصوبه اين کميته قرار است هفته آينده در جلسه عمومی سنا به بحث گذاشته شود.

پرزينت بوش همچنين خرج کردن يک کمک جديد يک ميليارد دلاری برای بازسازی در عراق را پيشنهاد کرده است. ديويد ساترفيلد هماهنگ کننده امور عراق در وزارت امورخارجه آمريکا به کميته روابط خارجی سنا گفت دولت بجای پروژه های بزرگ ، تامين احتياجات محلی را مدّ نظر قرار ميدهد. اما سناتور جوزف بايدن رئيس دموکرات ايت کميته ميگويد دولت بايد تضمين بدهد که کمک جديد به افزايش فساد و تشديد اقدامات شورشی در عراق منجر نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG