لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

بوش ارتش آمريکا را در کشتن يا دستگيری عُمّال دولت ايران درعراق مجاز شناخت


بنا به گزارش ها پرزيدنت بوش ارتش آمريکا را برای کشتن يا دستگيری عُمّال دولت ايران در عراق مجاز دانسته است.

روزنامه واشنگتن پست اظهارات مقامات آمريکائی را نقل ميکند که گفته اند اين اقدام بخشی از استراتژی تضعيف نفوذ دولت ايران در منطقه و وادار ساختن تهران به توقف فعاليت های اتمی است.

يک سخنگوی شورای امنيت ملی آمريکا در پاسخ به سئوالی راجع به اين گزارش گفت سربازان آمريکائی در عراق می توانند برای حراست از خود اقدامات ضروری را انجام دهند. وی افزود اشتباه است که تصور کنيم اين به معنای تعميم مخاصمه به آن سوی مرزهای عراق است.

واشنگتن پست ميگويد نيروهای آمريکائی در عراق بيش از يک سال است که از افراد مورد ظن در فعاليت برای دولت ايران حين بازداشت هائی چند روزه، نمونه برداری های دی ان ای انجام داده اند و از آنها عکس برداری و انگشت نگاری کرده اند . واشنگتن پست ميگويد هدف از اين سياست گرفتن و آزادکردن اجتناب از ايجاد تشنج و در عين حال ترساندن عُمّال تهران بوده است.

آمريکا دولت ايران را به تعليم و فراهم ساختن حمايت های تدارکاتی برای شورشيان در عراق متهم کرده است. چند مقام دولتی ايران نيز در جريان حملات اخير نيروهای آمريکائی در عراق توقيف شده اند. دولت ايران ضمن تقبيح و محکوم کردن اين حملات از عراق خواستار آزادی آنان شده است.

XS
SM
MD
LG