لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۲

احمدی نژاد با انتقادهای تندی در ايران روبرو شده است


محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران با انتقادهای شدید در داخل کشور روبرو شده است. دو روزنامه محافظه‌کار در سر مقاله هائی انعطاف‌ناپذیری آقای احمدی‌نژاد و تندگوئی های او را مسئول قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، که تحریم هائی را بر ایران به دلیل برنامه اتمی آن وضع کرده است، دانستند.

افزون بر این، حدود ۵۰ عضو پارلمان نامه‌ای امضا کردند که از او می خواهد برای پاسخگوئی به پرسش هائی در مورد برنامه اتمی در پارلمان حاضر شود. نامه دیگر، به امضای یکصد و پنجاه نماینده پارلمان، از سیاست های اقتصادی رئیس جمهور انتقاد می کند.

در این میان، آیت الله عظما حسینعلی منتظری، روحانی ناراضی ارشد ایران، نارضائی خود را از دولت به دلیل افزایش تورم ابراز داشت و گفت مردم ایران حقوق دیگری ورای دستيابی به قدرت اتمی نیز دارند.

تام کیسی، جانشین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید مردم ایران بهای سیاست های منحرف دولت خود را می پردازند:
**** پرزیدنت احمدی‌نژاد، زمانی که در انتخابات ریاست جمهوری مبارزه می کرد، در باره آنچه قصد دارد برای تقویت توسعه اقتصادی در ایران، افزایش شغل برای جوانان، و مشارکت عمیق تر ایران در سیستم اقتصادی بین‌المللی و جامعه بین‌المللی انجام دهد، ادعاهای بزرگی عنوان کرد.

آقای کیسی می گوید برعکس، سیاست های آقای احمدی‌نژاد، به ویژه در مساله اتمی، مانع از انجام چنين هدفی شده است.
**** در حالی که ایران خود را منزوی تر پیدا می کند و زیر فشارهای اضافی می بیند، آن هدف دورتر و دورتر می شود. بنابراین، مسلما شگفت‌آور نخواهد بود که در دیگر بخش های دولت ایران، یا مهمتر، در مردم ایران، این نگرانی شدت می گیرد که او آشکارا سیاست هائی را دنبال می کند که آنها را از آنچه هر فردی می خواهد در کشور اتفاق بیافتد دور می سازد.

تام کیسی می افزايد: در حال حاضر سیاست دولت ایران است که با دنبال کردن جنگ‌افزار اتمی خواست جامعه بین المللی را نادیده بگیرد. فکر نمی کنم چنین کاری به مصلحت مردم ایران باشد و مسلما به نفع جامعه جهانی نیز نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG