لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

وزير دفاع روسيه ميگويد ايران و کره شمالی موشک قاره پيما ندارند


سرگئی ايوانوف وزير دفاع روسيه از برنامه های آمريکا برای استقرار يک سيستم دفاع موشکی در مرکز اروپا انتقاد کرده است و ميگويد ايران و کره شمالی موشک هائی ندارند که قادر به هدف گيری در اروپا باشند، و دارای چنين موشک هائی نخواهند شد.

آقای ايوانوف امروز در دهلی نو به خبرنگاران گفت زرادخانه ايران و کره شمالی محدود به موشک های ميان برد است که تهديدی را متوجه اروپا و يا آمريکا نمی کند.

آقای ايوانوف اين نظر را هنگامی ميدهد که مقامات ارشد چک گشودن باب مذاکره با آمريکا در باره درخواست اين کشور برای تعيين محلی بمنظور استقرار سيستم دفاع ضد موشکی را تائيد کرده اند.

مقامات وزارت امورخارجه آمريکا ميگويند هدف اين سيستم حراست از اروپا و آمريکا عليه موشک های قاره پيمائی است که ممکن است توسط رژيم های به اصطلاح ياغی و قانون شکن شليک شود.

وزير دفاع روسيه ميگويد ايران و کره شمالی موشک های قاره پيمائی ندارند که آمريکا يا متحدان اروپائی اش را تهديد کند.

وزير دفاع روسيه اين نظر را امروز و به فاصله يک روز پس از آن ابراز کرد که رئيس تشکيلات صادرات اسلحه در روسيه اعلام کرد کار تحويل يک سيستم موشکی دفاع هوائی به ايران به انجام رسيده است.

وزير دفاع روسيه به خبرنگاران گفت فروش اين سيستم بخشی از معاملات پيش از تصويب قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد است که فروش تکنولوژيهای حساس اتمی و موشکی را به ايران منع ميکند.

XS
SM
MD
LG