لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۴

پرزيدنت بوش برای سخنرانی امشب در کنگره آماده می شود


پرزیدنت بوش برای ایراد سخنرانی سالانه ریاست جمهوری در اجلاس مشترک کنگره آمريکا آماده می شود. در دوره ریاست جمهوری آقای بوش، این نخستین بار است که او در کنگره‌ای که حزب دمکرات کنترل آنرا در دست دارد، سخن می‌گوید.

تونی اسنو، سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس جمهوری بر مسائلی که برای مردم آمريکا مهم است، از جمله بیمه بهداشتی، آموزش و اصلاح قانون مهاجرت تمرکز خواهد کرد. او می‌گوید آقای بوش همچنین در باره پدیده گرم شدن هوای جهان و نیاز به فراهم آوردن منابع انرژی جایگزین بحث خواهد کرد.

انتظار می‌رود آقای بوش به استراتژی جدید خود در عراق، که با بدبینی عمیق دمکرات ها و برخی از جمهوریخواهان روبرو شده است، نیز بپردازد.

جیم وب، سناتور جدید دمکرات ایالت ویرجینیا، پاسخ حزب دمکرات را در پی سخنان آقای بوش قرائت خواهد کرد. وب، که آشکارا از سیاست های پرزیدنت بوش در عراق انتقاد می‌کند، روز دوشنبه گفت طرح آقای بوش برای افزایش شمار سربازان در عراق یک استراتژی نیست. او گفت آمريکا باید در عوض بر جنگ با تروریسم بین‌المللی و دیگر هدف های استراتژیک ملی توجه کند.

در سخنرانی آقای بوش در تالار کنگره، تقریبا تمامی مقامات بلند پایه حضور خواهند داشت. به دلیل ملاحظات و نگرانی های امنیتی، چندین عضو هر یک از شاخه های دولت به محلی امن و نامعلوم در حومه واشنگتن برده می شوند.

سخنرانی رئیس جمهوری مستقیما از تمام شبکه های عمده تلویویزنی پخش خواهد شد. صدای آمريکا نیز آنرا از طريق ماهواره، راديو و اینترنت پخش خواهد کرد.

پخش مستقيم از ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ شب بوقت واشنگتن و ۵:۳۰ تا ۷ صبح بوقت تهران در سايت فارسی صدای آمريکا

XS
SM
MD
LG